Hvorfor så hastverk, POD? Jeg ble desto mer overrasket da jeg leste når evalueringen måtte være ferdig: 31. desember – i år (!).
Politidirektoratet vil evaluere PFT og PIT Vil vurdere om Politiets Fellestjenester (PFT) og Politiets IKT-tjenester (PIT) har fungert som man ønsket. Hva som blir konsekvensen hvis de ikke har det, vil ikke Politidirektoratets direktør spekulere i.
Politiet klager på kritisk dårlig mobildekning I februar fikk politiet nytt mobilnett. Det har ført til at man flere steder nå ikke har dekning i det hele tatt.
Alle har de hatt lederjobber i skandalerammede Sykehuspartner. Nå skal de endre politiets datasystemer. En av dem har gjennomført en hard omorganisering og den andre spilte en rolle i en IKT-skandale. Møt politiets IKT-sjefer.
Politiets IKT-topper med ny strategi og strenge krav: – Har lært av de store IKT-skandalene Krever at dataverktøy lages og driftes i Norge. Kutter i konsulenter og vil lage flere datasystemer selv.
Dette er politiets fem utvalgte mobiltelefoner Politiets IKT-tjenester har valgt ut de telefonene de mener distriktene bør kjøpe.
BL var helt eller delvis utilgjengelig i 65 tidsperioder Fra 20. oktober til 14. desember logget Politiets IKT-tjenester 65 hendelser der BL hadde problemer, datt helt eller delvis ut, eller måtte tas ned.