Kongsvinger-politiet lar bartene vokse
Politiet på Kongsvinger kaster seg inn i kampen om Politibarten 2014.
På Skarnes lensmannskontor sitter politibetjent Jetmund Fure og kjenner på sin glatte overleppe. Snart blir det bart, for Fure er primus motor for å få kollegene sine i Kongsvinger-traktene til å gro bart i Movember.
I år samarbeider Politiforum med Movember om å kåre Politibarten 2014.
Fure håper han og kollegene i laget Driftsenhet Kongsvinger kan gå til topps.
– Jeg synes andre stasjoner skal melde seg på. Det blir en sosial greie ut av det! sier Fure.
Arrangererer bartepils
| Politibetjent Jetmund Fure strammer slipsknuta og er klar for ny bartekonkurranse. |
I fjor hadde de ansatte i politiet i Kongsvinger-området en egen lokal bartekonkurranse.
– Vi kåret årets konstabelbart. Det var ti barter som var med i kåringen, og vi sendte inn bilder av oss selv. Folk fikk være med å stemme på den beste barten, og vi fikk tilbakemelding fra mange som engasjerte seg, forteller Fure.
I år har de planer om å gjennomføre ulike arrangementer underveis i Movember for å holde motivasjonen oppe.
– Det blir blant annet en bartepils for alle som engasjerer seg, slår politibetjenten fast.
Les om hvordan du kan bli med her.
Mobiliserer
For å samle så mange lagmedlemmer som mulig er Fure i gang med mobiliseringen.
– Jeg har sendt ut fellesmail og vi håper på å få inn flere. Planen er å engasjere oss med et lag på Movember-siden. Der håper vi å kunne samle inn litt penger, og vi skal selvfølgelig sende inn bartene våre for å kunne vinne Politibarten 2014. I tillegg skal vi gjennomføre den samme lokale konkurransen her som vi gjorde i fjor.
Dermed er Fure og kollegene med i kampen om en flott premie. Og premie blir det også i den lokale konkurransen.
– Man kan vinne et krus. Med et bartesymbol, sier politibetjent Fure.
Delta i Politibarten-nettverket på Movember.no