Mann funnet død på politistasjon
En mann i 30-årene ble onsdag formiddag funnet livløs på publikumstoalettet på politistasjonen i Bergen sentrum.
Politistasjonen er stengt for publikum resten av dagen som følge av hendelsen, opplyser operasjonsleder Knut Dahl-Michelsen.
AMK ble varslet umiddelbart da mannen ble funnet livløs av politiet på toalettet like etter klokka 11. Det ble iverksatt førstehjelp, men mannen ble etter hvert erklært død, opplyser politiet.
Mannen er utenlandsk statsborger, og politiet har bedt Kripos om hjelp til å varsle pårørende.
Mannen oppsøkte selv Bergen sentrum politistasjon og tok kontakt med politiet i skranken, opplyser politiet i en melding til pressen onsdag ettermiddag.
Politiet vil ikke oppgi bakgrunnen for dette eller innholdet i samtalen og viser til hensyn til taushetsplikt og etterforskningen.
Mannen skal obduseres, og politiet oppretter undersøkelsessak.
Spesialenheten for politisaker er rutinemessig varslet ettersom mannen ble funnet død på en politistasjon, og fordi det var kontakt mellom mannen og politiet før han døde.
Tips oss!
Vet du noe mer om denne saken eller er det noe annet du vil at vi skal skrive om?